Miten ja missä mainokset tehdään?

Mainoksen suunnitteluun vaikuttaa moni asia kuten kenelle mainos on suunnattu, mitkä ovat kampanjan tavoitteet ja viestit, valittu mainosmedia sekä budjetti. Autamme MTV:llä sinua alkuun mainoksen suunnittelussa. Paikkakuntasi tuotantoyhtiöistä löytyy tarvittavaa osaamista mainoksen tuottamiseen kustannustehokkaasti ja helposti.

Tuotantoyhtiöt alueellasi

Olemme listanneet tuotantoyhtiöitä avuksesi mainonnan suunnitteluun. Valitse kartasta alue, jonka tuotantoyhtiöihin haluat tutustua.

LappiMeri-LappiOuluKainuuKeski-PohjanmaaPohjanmaaKeski-SuomiPohjois-SavoPohjois-KarjalaSatakuntaPirkanmaaPäijät-HämeEtelä-SavoVarsinais-SuomiUusimaaKymenlaaksoEtelä-Karjala

Haluatko oman tuotantoyhtiösi listalle? Ota yhteyttä!

Irene Eweiss

Sales Manager

puh. 040 707 0171

irene.eweiss@mtv.fi

Uusimaa
Bonzu

Julius Repo

040 865 8545

julius@bonzu.fi

BROR Creative/SLP Studio Oy

Juha Laulumaa

+358 50 3811303

juha.laulumaa@bror.fi

Diamonds Helsinki Oy

Jenni Karén

+358 50 3413117

jenni.karen@diamondshelsinki.fi

Digiland Oy

Jani Heimala

puh. 0400 537 514

jani.heimala@digiland.fi

DigiPeople Studio

Pekka Tuominen

045 877 1700

pekka.tuominen@digipeople.fi

Filmo

Simo Ruotsalainen

0400 532 364

simo@filmo.fi

Kipinä Films Oy

Sami Stenman

040 536 4505

sami@kipinafilms.fi

Koju Film Company

Heikki Oinonen

puh. 040 825 4377

heikki@kojufilm.com

Pablo Films

Jyri Paajamaa

puh. 050 538 1861

jyri@pablo.fi

Roger! Pictures

Teemu Virta

puh. 040 566 3354

teemu@rogerpictures.com

Videolle

Anssi Heikka

puh. 040 570 9690

anssi.heikka@videolle.fi