Miten ja missä mainokset tehdään?

Mainoksen suunnitteluun vaikuttaa moni asia kuten kenelle mainos on suunnattu, mitkä ovat kampanjan tavoitteet ja viestit, valittu mainosmedia sekä budjetti. Autamme MTV:llä sinua alkuun mainoksen suunnittelussa. Paikkakuntasi tuotantoyhtiöistä löytyy tarvittavaa osaamista mainoksen tuottamiseen kustannustehokkaasti ja helposti.

Tuotantoyhtiöt alueellasi

Olemme listanneet tuotantoyhtiöitä avuksesi mainonnan suunnitteluun. Valitse kartasta alue, jonka tuotantoyhtiöihin haluat tutustua.
LappiMeri-LappiOuluKainuuKeski-PohjanmaaPohjanmaaKeski-SuomiPohjois-SavoPohjois-KarjalaSatakuntaPirkanmaaPäijät-HämeEtelä-SavoVarsinais-SuomiUusimaaKymenlaaksoEtelä-Karjala

Haluatko oman tuotantoyhtiösi listalle? Ota yhteyttä!

Irene Eweiss

Head of Key Account Manager Team

puh. 040 707 0171
irene.eweiss@mtv.fi
Uusimaa
Bonzu

Julius Repo

puh. 040 865 8545
julius@bonzu.fi
BROR Creative/SLP Studio Oy

Juha Laulumaa

puh. 050 381 1303
juha.laulumaa@bror.fi
Diamonds Helsinki Oy

Jussi Ylävaara

puh. 040 7507186
jussi.ylavaara@diamondshelsinki.fi
Digiland Oy

Jani Heimala

puh. 0400 537 514
jani.heimala@digiland.fi
DigiPeople Studio

Pekka Tuominen

puh. 045 877 1700
pekka.tuominen@digipeople.fi
Filmo

Simo Ruotsalainen

puh. 0400 532 364
simo@filmo.fi
GrilliFilms Oy

Hanna Tuovio

puh. 0400 314 418
hanna.tuovio@grillifilms.fi
Kipinä Films Oy

Sami Stenman

puh. 040 536 4505
sami@kipinafilms.fi
Koju Film Company

Heikki Oinonen

puh. 040 825 4377
heikki@kojufilm.com
Madmix Media Oy

Petri Lamminheimo

puh. 040 631 2876
petri.lamminheimo@madmix.fi
Pablo Films

Jyri Paajamaa

puh. 050 538 1861
jyri@pablo.fi
Roger! Pictures

Teemu Virta

puh. 040 566 3354
teemu@rogerpictures.com