Ota yhteyttä!

Tältä sivulta löydät MTV:n mediamyynnin yhteystiedot. Pistä meiliä, soita tai jätä yhteydenottopyyntö lomakkeella!

Mediamyynti

Sampo Haikonen

Sales Manager

puh. 040 513 0250

sampo.haikonen@mtv.fi

Päivi Eränkö

Client Director

puh. 040 527 5885

paivi.eranko@mtv.fi

Jaana Murole

Client Director

puh. 040 521 6171

jaana.murole@mtv.fi

Emilia Hautala

Client Director

puh. 040 562 6999

emilia.hautala@mtv.fi

Jere Alenius

Client Director

puh. 040 528 4496

jere.alenius@mtv.fi

Sari Raitio

Creative Strategist

puh. 040 186 4881

sari.raitio@mtv.fi

Sami Saarelainen

Sales Manager

puh. 050 911 1227

sami.saarelainen@mtv.fi

Minttu Paju

Client Manager

puh. 0400 392 002

minttu.paju@mtv.fi

Jyri Mäntylä

Client Manager

puh. 050 397 9354

jyri.mantyla@mtv.fi

Virpi Lauhaluoma

Client Manager

puh. 040 412 9735

virpi.lauhaluoma@mtv.fi

Jarno Laitinen

Client Manager

puh. 040 554 3630

jarno.laitinen@mtv.fi

Juha Västi

Creative Strategist

puh. 0400 715 573

juha.vasti@mtv.fi

Outi Rekola

Sales Manager

puh. 040 502 2790

outi.rekola@mtv.fi

Olli Väisänen

Client Manager

puh. 050 461 0464

olli.vaisanen@mtv.fi

Olli Rinne

Client Manager

puh. 040 779 4974

olli.rinne@mtv.fi

Iina Kalliomäki

Client Manager

puh. 050 0423 248

iina.kalliomaki@mtv.fi

Terhi Lotvonen

Client Manager

puh. 040 570 7017

terhi.lotvonen@mtv.fi

Eeva Arpikari

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 040 558 0155

eeva.arpikari@mtv.fi

Heidi Piilikangas

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 044 517 1210

heidi.piilikangas@mtv.fi

Mediamyynti - uudet asiakkuudet

Irene Eweiss

Sales Manager

puh. 040 707 0171

irene.eweiss@mtv.fi

Anni Kivimäki

Key Account Manager

puh. 050 373 1259

anni.kivimaki@mtv.fi

Tommi Vilja

Key Account Manager

puh. 0400 410 040

tommi.vilja@mtv.fi

Päivi Vienola

Key Account Manager

puh. 050 411 9723

paivi.vienola@mtv.fi

Ilmari Aalto

Key Account Manager

puh. 050 555 2000

ilmari.aalto@mtv.fi

Nina Oikarinen

Key Account Manager

puh. 050 4071 000

nina.oikarinen@mtv.fi

Jari Jauhiainen

Key Account Manager

puh. 040 584 5845

jari.jauhianen@mtv.fi

Myynnin johto

Malin Häger

Nordic Sales Director Advertising

+46 708 271 771

malin.hager@tv4.se

Rikard Sjöberg

Head of Sales Nordic

+46 709 374 478

rikard.sjoberg@tv4.se

Sauli Asikainen

Head of Sales Excellence

puh. 044 0565 581

sauli.asikainen@mtv.fi

Mediatoimistoyhteistyö

Tommi Partanen

Senior Agency Lead

050 569 7858

tommi.partanen@mtv.fi

Heidi Vuorio

Senior Agency Lead

040 717 0323

heidi.vuorio@mtv.fi

Kaupallinen tuotteistus

Freja Rekola

Lead Commercial Producer

puh. 050 520 8031

freja.rekola@mtv.fi

Juho Ukkonen

Commercial Producer

puh. 040 570 7833

juho.ukkonen@mtv.fi

Toni Palmroos

Commercial Producer

puh. 040 748 5689

toni.palmroos@mtv.fi

Jarno Salmivuori

Commercial Producer

puh. 050 592 9191

jarno.salmivuori@mtv.fi

Merika Koskinen

Commercial Producer

050 413 9660

merika.koskinen@mtv.fi

Outi Lehtosuo

Commercial Coordinator

puh. 040 487 5929

outi.lehtosuo@mtv.fi

Ina Nygård

Commercial Coordinator

puh. 040 529 4993

ina.nygard@mtv.fi

Ulla Grönfors-Sarkalahti

Commercial Producer VANHEMPAINVAPAALLA

puh. 050 325 6225

ulla.gronfors@mtv.fi

Mediasuunnittelu

Paula Marjomaa

suunnittelupäällikkö

puh. 040 526 3512

paula.marjomaa@mtv.fi

Marika Erwe

Video Planner, Turku

puh. 040 748 0220

marika.erwe@mtv.fi

Sirpa Hellman

Video Planner

puh. 040 546 3124

sirpa.hellman@mtv.fi

Satu Kuusisto

Video Planner

puh. 045 352 0660

satu.kuusisto@mtv.fi

Tuija Pesola

Video Planner

puh. 040 526 4643

tuija.pesola@mtv.fi

Anu Puuronen

Video Planner

puh. 040 511 9972

anu.puuronen@mtv.fi

Sini-Tuulia Suokas

Video Planner

puh. 050 379 6649

sini-tuulia.suokas@mtv.fi

Nina Valkama

Video Planner

puh. 040 545 0468

nina.valkama@mtv.fi

Kampanjahuolinnan yhteissähköpostit

Suoraostot: TV- ja instream-video

Yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

video@mtv.fi

RBS -ohjelmayhteistyö

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

RBStrafiikki@mtv.fi

Suoraostot: Display, outstream, natiivi

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

digitrafiikki@mtv.fi

Ohjelmallinen ostaminen

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

programmatic@mtv.fi