Mediamyynti

Päivi Eränkö

Growth & Partners Team Lead

puh. 040 527 5885
paivi.eranko@mtv.fi
Minttu Paju

Client Group Lead

puh. 0400 392 002
minttu.paju@mtv.fi
Anssi Saresvuo

Client Group Lead

puh. 040 826 1064
anssi.saresvuo@mtv.fi
Minna Andersson

Head of Sales

puh. 040 770 6947
minna.andersson@mtv.fi
Ilmari Aalto

Remote Sales Manager

puh. 050 555 2000
ilmari.aalto@mtv.fi
Jere Alenius

Client Executive

puh. 040 528 4496
jere.alenius@mtv.fi
Emilia Aralehto

Client Executive

puh. 050 346 4504
emilia.aralehto@mtv.fi
Emilia Hautala

Client Executive

puh. 040 562 6999
emilia.hautala@mtv.fi
Jari Jauhiainen

Client Executive

puh. 040 584 5845
jari.jauhiainen@mtv.fi
Anni Järvinen

Client Executive

puh. 044 7922 395
anni.jarvinen@mtv.fi
Iina Kalliomäki

Client Executive VANHEMPAINVAPAALLA

puh. 050 0423 248
iina.kalliomaki@mtv.fi
Anni Kivimäki

Remote Sales Manager

puh. 050 373 1259
anni.kivimaki@mtv.fi
Jani Kuivasaari

Client Executive

puh. 040 0464 517
jani.kuivasaari@mtv.fi
Virpi Lauhaluoma

Client Executive

puh. 040 412 9735
virpi.lauhaluoma@mtv.fi
Emilia Lindholm

Client Executive

puh. 044 975 6021
emilia.lindholm@mtv.fi
Heta Maunula

Client Executive

puh. 040 751 3582
heta.maunula@mtv.fi
Jaana Murole

Client Executive

puh. 040 521 6171
jaana.murole@mtv.fi
Jyri Mäntylä

Client Executive

puh. 050 397 9354
jyri.mantyla@mtv.fi
Olli Rinne

Client Executive

puh. 040 779 4974
olli.rinne@mtv.fi
Päivi Vienola

Remote Sales Manager

puh. 050 411 9723
paivi.vienola@mtv.fi
Tommi Vilja

Remote Sales Manager

puh. 0400 410 040
tommi.vilja@mtv.fi
Olli Väisänen

Client Executive

puh. 050 461 0464
olli.vaisanen@mtv.fi

Mediatoimistoyhteistyö

Heidi Vuorio

Senior Agency Lead

puh. 040 717 0323
heidi.vuorio@mtv.fi

Mediasuunnittelu

Paula Marjomaa

Media Planner Team Lead

puh. 040 526 3512
paula.marjomaa@mtv.fi
Sirpa Hellman

Media Planner

puh. 040 546 3124
sirpa.hellman@mtv.fi
Merika Koskinen

Media Planner

puh. 050 413 9660
merika.koskinen@mtv.fi
Satu Kuusisto

Media Planner

puh. 045 352 0660
satu.kuusisto@mtv.fi
Tuija Pesola

Media Planner

puh. 040 526 4643
tuija.pesola@mtv.fi
Anu Puuronen

Media Planner

puh. 040 511 9972
anu.puuronen@mtv.fi
Sini-Tuulia Suokas

Media Planner

puh. 050 379 6649
sini-tuulia.suokas@mtv.fi

Luova mediasuunnittelu ja koordinaatio

Nina Valkama

Creative Media Planning & Coordination Team Lead

puh. 040 545 0468
nina.valkama@mtv.fi
Marika Erwe

Creative Media Planner & Coordinator

puh. 040 748 0220
marika.erwe@mtv.fi
Riina Karjalainen

Creative Media Planner & Coordinator

puh. 045 670 7149
riina.karjalainen@mtv.fi
Ina Nygård

Creative Media Planner & Coordinator

puh. 040 529 4993
ina.nygard@mtv.fi
Heidi Yli-Kesäniemi

Creative Media Planner & Coordinator

puh. 044 517 1210
heidi.yli-kesaniemi@mtv.fi

Kaupalliset tuottajat

Mia Kantakoski

Team Lead Commercial Producer

puh. 040 351 01 00
mia.kantakoski@mtv.fi
Ulla Grönfors-Sarkalahti

Commercial Producer

puh. 050 325 6225
ulla.gronfors@mtv.fi
Riku Kalttonen

Commercial Producer

puh. 050 395 6094
riku.kalttonen@mtv.fi
Noa Nakai

Creative Producer

puh. 040 705 9990
noa.nakai@mtv.fi
Toni Palmroos

Commercial Producer

puh. 040 748 5689
toni.palmroos@mtv.fi
Juho Ukkonen

Commercial Producer

puh. 040 570 7833
juho.ukkonen@mtv.fi

Strategit

Krista Alvarez-Valkeapää

Strategist

puh. 040 728 4440
krista.alvarez-valkeapaa@mtv.fi
Veera Uotinen

Strategist

puh. 045 187 8020
veera.uotinen@mtv.fi
Sari Raitio

Strategist

puh. 040 186 4881
sari.raitio@mtv.fi

BtoB-markkinointi ja Insight

Yvonne Wagello

Head of Marketing B2B

puh. 040 716 8890
yvonne.wagello@mtv.fi
Eeva Arpikari

Coordinator

puh. 040 558 0155
eeva.arpikari@mtv.fi
Nina Eriksson

Insight Manager

puh. 050 461 5302
nina.eriksson@mtv.fi
Katariina Kantola

Marketing Manager

puh. 050 359 1128
katariina.kantola@mtv.fi
Mona Vikstedt

Marketing Manager

puh. 041 533 5379
mona.vikstedt@mtv.fi
Matilda Viteli

Insight Manager

puh. 040 8471 168
matilda.viteli@mtv.fi

Tuote ja hinta

Tea Hynynen

Head of Product & Price

puh. 040 707 9389
tea.hynynen@mtv.fi
Anu Höglund

Product Manager Programmatic

040 746 7124
anu.hoglund@mtv.fi
Leena Kuisma

Product Manager TOTAL TV

puh. 040 542 0687
leena.kuisma@mtv.fi

Kaupallinen johto

Sauli Asikainen

VP, B2B Sales & Marketing

puh. 044 0565 581
sauli.asikainen@mtv.fi
Minna Andersson

Head of Sales

puh. 040 770 6947
minna.andersson@mtv.fi
Tea Hynynen

Head of Product & Price

puh. 040 707 9389
tea.hynynen@mtv.fi
Freja Rekola

Head of Solutions & Services

puh. 050 520 8031
freja.rekola@mtv.fi
Yvonne Wagello

Head of Marketing B2B

puh. 040 716 8890
yvonne.wagello@mtv.fi

Kampanjahuolinnan yhteissähköpostit

Suoraostot: TV-mainonta RBS-ohy, instream-video

Yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
video@mtv.fi
Suoraostot: Display, outstream, natiivi

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
digitrafiikki@mtv.fi
Ohjelmallinen ostaminen

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
programmatic@mtv.fi