Ota yhteyttä!

Tältä sivulta löydät MTV:n mediamyynnin yhteystiedot. Pistä meiliä, soita tai jätä yhteydenottopyyntö lomakkeella!

Mediamyynti

Sampo Haikonen

Head of Client Director Team

puh. 040 513 0250
sampo.haikonen@mtv.fi
Jere Alenius

Client Director

puh. 040 528 4496
jere.alenius@mtv.fi
Päivi Eränkö

Client Director

puh. 040 527 5885
paivi.eranko@mtv.fi
Emilia Hautala

Client Director

puh. 040 562 6999
emilia.hautala@mtv.fi
Heta Maunula

Client Director

puh. 040 751 3582
heta.maunula@mtv.fi
Jaana Murole

Client Director

puh. 040 521 6171
jaana.murole@mtv.fi
Sami Saarelainen

Head of Client Manager Team

puh. 050 911 1227
sami.saarelainen@mtv.fi
Virpi Lauhaluoma

Client Manager

puh. 040 412 9735
virpi.lauhaluoma@mtv.fi
Emilia Lindholm

Client Manager

puh. 044 975 6021
emilia.lindholm@mtv.fi
Jyri Mäntylä

Client Manager

puh. 050 397 9354
jyri.mantyla@mtv.fi
Tommi Satama

Client Manager

puh. 050 414 4704
tommi.satama@mtv.fi
Outi Rekola

Head of Client Manager Team

puh. 040 502 2790
outi.rekola@mtv.fi
Emilia Aralehto

Client Manager

puh. 050 346 4504
emilia.aralehto@mtv.fi
Iina Kalliomäki

Client Manager VANHEMPAINVAPAALLA

puh. 050 0423 248
iina.kalliomaki@mtv.fi
Terhi Lotvonen

Client Manager

puh. 040 570 7017
terhi.lotvonen@mtv.fi
Olli Rinne

Client Manager

puh. 040 779 4974
olli.rinne@mtv.fi
Olli Väisänen

Client Manager

puh. 050 461 0464
olli.vaisanen@mtv.fi
Eeva Arpikari

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 040 558 0155
eeva.arpikari@mtv.fi
Heidi Yli-Kesäniemi

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 044 517 1210
heidi.yli-kesaniemi@mtv.fi

Mediamyynti - uudet asiakkuudet

Irene Eweiss

Head of Key Account Manager Team

puh. 040 707 0171
irene.eweiss@mtv.fi
Ilmari Aalto

Key Account Manager

puh. 050 555 2000
ilmari.aalto@mtv.fi
Jari Jauhiainen

Key Account Manager

puh. 040 584 5845
jari.jauhianen@mtv.fi
Anni Kivimäki

Key Account Manager

puh. 050 373 1259
anni.kivimaki@mtv.fi
Nina Oikarinen

Key Account Manager

puh. 050 4071 000
nina.oikarinen@mtv.fi
Päivi Vienola

Key Account Manager

puh. 050 411 9723
paivi.vienola@mtv.fi
Tommi Vilja

Key Account Manager

puh. 0400 410 040
tommi.vilja@mtv.fi

Myynnin johto

Malin Häger

Nordic Sales Director Advertising

+46 708 271 771
malin.hager@tv4.se
Rikard Sjöberg

Head of Sales Nordic

+46 709 374 478
rikard.sjoberg@tv4.se
Sauli Asikainen

Head of Sales Excellence

puh. 044 0565 581
sauli.asikainen@mtv.fi

Mediatoimistoyhteistyö

Tommi Partanen

Senior Agency Lead

puh. 050 569 7858
tommi.partanen@mtv.fi
Heidi Vuorio

Senior Agency Lead

puh. 040 717 0323
heidi.vuorio@mtv.fi

Luovat sisältöratkaisut

Freja Rekola

Lead Commercial Producer

puh. 050 520 8031
freja.rekola@mtv.fi
Ulla Grönfors-Sarkalahti

Commercial Producer VANHEMPAINVAPAALLA

puh. 050 325 6225
ulla.gronfors@mtv.fi
Mia Kantakoski

Commercial Producer

puh. 040 351 01 00
mia.kantakoski@mtv.fi
Päivi Kaskia

Commercial Producer

puh. 040 505 8691
paivi.kaskia@mtv.fi
Juha Mellin

Commercial Producer

puh. 040 502 8748
juha.mellin@mtv.fi
Noa Nakai

Luova tuottaja

puh. 040 705 9990
noa.nakai@mtv.fi
Toni Palmroos

Commercial Producer

puh. 040 748 5689
toni.palmroos@mtv.fi
Heidi Roth

Commercial Producer

puh. 040 664 6775
heidi.roth@mtv.fi
Juho Ukkonen

Commercial Producer

puh. 040 570 7833
juho.ukkonen@mtv.fi
Ina Nygård

Commercial Coordinator

puh. 040 529 4993
ina.nygard@mtv.fi

Luovat mediaratkaisut

Juha Västi

Creative Strategist

puh. 0400 715 573
juha.vasti@mtv.fi
Veera Jokinen

Strategist, Digi

puh. 045 1878 020
veera.jokinen@mtv.fi
Minttu Paju

Creative Strategist

puh. 0400 392 002
minttu.paju@mtv.fi
Sari Raitio

Creative Strategist

puh. 040 186 4881
sari.raitio@mtv.fi
Matilda Viteli

Strategist, Total TV

puh. 040 8471 168
matilda.viteli@mtv.fi

Mediasuunnittelu

Paula Marjomaa

Planning Manager

puh. 040 526 3512
paula.marjomaa@mtv.fi
Marika Erwe

Video Planner, Turku

puh. 040 748 0220
marika.erwe@mtv.fi
Sirpa Hellman

Video Planner

puh. 040 546 3124
sirpa.hellman@mtv.fi
Riina Karjalainen

Video planner

puh. 045 670 7149
riina.karjalainen@mtv.fi
Arla Koskinen

Video Planner

puh. 044 250 8087
arla.koskinen@mtv.fi
Merika Koskinen

Video planner

puh. 050 413 9660
merika.koskinen@mtv.fi
Satu Kuusisto

Video Planner

puh. 045 352 0660
satu.kuusisto@mtv.fi
Tuija Pesola

Video Planner

puh. 040 526 4643
tuija.pesola@mtv.fi
Anu Puuronen

Video Planner

puh. 040 511 9972
anu.puuronen@mtv.fi
Sini-Tuulia Suokas

Video Planner VANHEMPAINVAPAALLA

puh. 050 379 6649
sini-tuulia.suokas@mtv.fi
Nina Valkama

Video Planner

puh. 040 545 0468
nina.valkama@mtv.fi
Jan Vikström

Media Planner

puh. 045 891 1901
jan.vikstrom@mtv.fi

Kampanjahuolinnan yhteissähköpostit

Suoraostot: TV-mainonta ja instream-video

Yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
video@mtv.fi
RBS -ohjelmayhteistyö

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
RBStrafiikki@mtv.fi
Suoraostot: Display, outstream, natiivi

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
digitrafiikki@mtv.fi
Ohjelmallinen ostaminen

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)
programmatic@mtv.fi