Ota yhteyttä!

Tältä sivulta löydät MTV:n mediamyynnin yhteystiedot. Pistä meiliä, soita tai jätä yhteydenottopyyntö lomakkeella!

Valtakunnallinen mediamyynti

Päivi Eränkö

asiakkuusryhmän päällikkö

puh. 040 527 5885

paivi.eranko@mtv.fi

Lauri Hautala

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 500 7082

lauri.hautala@mtv.fi

Minttu Paju

asiakkuuspäällikkö

puh. 0400 392 002

minttu.paju@mtv.fi

Sanna Stude

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 522 9115

sanna.stude@mtv.fi

Olli Väisänen

asiakkuuspäällikkö

puh. 050 461 0464

olli.vaisanen@mtv.fi

Timo Reunanen

asiakkuuspäällikkö

puh. 0400 992 140

timo.reunanen@mtv.fi

Virpi Lauhaluoma

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 412 9735

virpi.lauhaluoma@mtv.fi

Sampo Haikonen

asiakkuusryhmän päällikkö

puh. 040 513 0250

sampo.haikonen@mtv.fi

Iina Kalliomäki

asiakkuuspäällikkö

puh. 050 0423 248

iina.kalliomaki@mtv.fi

Jaana Murole

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 521 6171

jaana.murole@mtv.fi

Kata Parovuori

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 722 8245

kata.parovuori@mtv.fi

Olli Rinne

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 779 4974

olli.rinne@mtv.fi

Jere Alenius

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 528 4496

jere.alenius@mtv.fi

Emilia Hautala

asiakkuuspäällikkö

puh. 040 562 6999

emilia.hautala@mtv.fi

Eeva Arpikari

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 040 558 0155

eeva.arpikari@mtv.fi

Heidi Piilikangas

myynnin ja markkinoinnin koordinaattori

puh. 044 517 1210

heidi.piilikangas@mtv.fi

Yvonne Wagello

yhteyspäällikkö, mediatoimistot

puh. 040 716 8890

yvonne.wagello@mtv.fi

Aluemyynti

Sauli Asikainen

asiakkuusryhmän päällikkö, aluemyynti

puh. 044 0565 581

sauli.asikainen@mtv.fi

Jarno Laitinen

asiakkuuspäällikö, Uusimaa

puh. 040 554 3630

jarno.laitinen@mtv.fi

Jari Jauhiainen

asiakkuuspäällikkö, Uusimaa

puh. 040 584 5845

jari.jauhianen@mtv.fi

Irene Eweiss

asiakkuusryhmän päällikkö, MTV Länsi-Suomi

puh. 040 707 0171

irene.eweiss@mtv.fi

Leena Ranki

asiakkuuspäällikkö, Varsinais-Suomi

puh. 0400 894 807

leena.ranki@mtv.fi

Anni Kivimäki

asiakkuuspäällikkö, Varsinais-Suomi

puh. 050 373 1259

anni.kivimaki@mtv.fi

Jyri Mäntylä

asiakkuuspäällikkö, Varsinais-Suomi

puh. 050 397 9354

jyri.mantyla@mtv.fi

Jari Halme

asiakkuuspäällikkö, Satakunta

puh. 0400 520 801

jari.halme@mtv.fi

Ilmari Aalto

asiakkuuspäällikkö, Pirkanmaa

puh. 050 555 2000

ilmari.aalto@mtv.fi

Tommi Vilja

asiakkuuspäällikkö, Päijät-Häme

puh. 0400 410 040

tommi.vilja@mtv.fi

Nina Oikarinen

asiakkuuspäällikö, Pirkanmaa

puh. 050 4071 000

nina.oikarinen@mtv.fi

Sami Saarelainen

asiakkuusryhmän päällikkö, MTV Itä-Suomi

puh. 050 911 1227

sami.saarelainen@mtv.fi

Teppo Wetterstrand

asiakkuuspäällikkö, Etelä-Savo

puh. 050 395 9567

teppo.wetterstrand@mtv.fi

Else Sareslahti

asiakkuuspäällikkö, Etelä-Karjala ja Kymenlaakso

puh. 050 395 6150

else.sareslahti@mtv.fi

Sari Asikainen

asiakkuuspäällikkö, Pohjois-Karjala

puh. 050 395 6529

sari.asikainen@mtv.fi

Marko Heikkilä

asiakkuuspäällikkö, Keski-Suomi

puh. 040 587 2226

marko.heikkila@mtv.fi

Päivi Vienola

asiakkuuspäällikkö, Pohjois-Savo

puh. 050 411 9723

paivi.vienola@mtv.fi

Päivi Sipola

asiakkuusryhmänpäällikkö, MTV Pohjois-Suomi

puh. 0400 998 171

paivi.sipola@mtv.fi

Mika Koivumäki

asiakkuuspäällikkö, Pohjanmaa

puh. 040 551 6995

mika.koivumaki@mtv.fi

Terhi Lotvonen

asiakkuuspäällikkö, Oulu ja Kainuu

puh. 040 570 7017

terhi.lotvonen@mtv.fi

Antti Ylimäki

asiakkuuspäällikkö, Keski-Pohjanmaa

puh. 050 395 9543

antti.ylimaki@mtv.fi

Petri Pitkänen

asiakkuuspäällikkö, Kemi-Tornio

puh. 050 522 4000

petri.pitkanen@mtv.fi

Janne Ylitervo

asiakkuuspäällikkö, Lappi

puh. 040 523 4782

janne.ylitervo@mtv.fi

Virpi Böing

aluemyynnin koordinaattori

puh. 0400 603 929

virpi.boing@mtv.fi

Myynnin johto

Outi Rekola

myyntijohtaja

puh. 040 502 2790

outi.rekola@mtv.fi

Mediasuunnittelu

Paula Marjomaa

suunnittelupäällikkö

puh. 040 526 3512

paula.marjomaa@mtv.fi

Marika Erwe

Video Planner, Turku

puh. 040 748 0220

marika.erwe@mtv.fi

Sirpa Hellman

Video Planner

puh. 040 546 3124

sirpa.hellman@mtv.fi

Anton Kallio

Video Planner

puh. 041 506 1034

anton.kallio@mtv.fi

Satu Kuusisto

Video Planner

puh. 045 352 0660

satu.kuusisto@mtv.fi

Tuija Pesola

Video Planner

puh. 040 526 4643

tuija.pesola@mtv.fi

Anu Puuronen

Video Planner

puh. 040 511 9972

anu.puuronen@mtv.fi

Sini-Tuulia Suokas

Video Planner

puh. 050 379 6649

sini-tuulia.suokas@mtv.fi

Jonna Taskila

Video Planner

puh. 040 681 5014

jonna.taskila@mtv.fi

Nina Valkama

Video Planner

puh. 040 545 0468

nina.valkama@mtv.fi

Kampanjahuolinnan yhteissähköpostit

Suoraostot: TV- ja instream-video

Yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

video@mtv.fi

RBS -ohjelmayhteistyö

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

RBStrafiikki@mtv.fi

Suoraostot: Display, outstream, natiivi

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

digitrafiikki@mtv.fi

Ohjelmallinen ostaminen

yhteystiedot

puh. 010 300 300 (vaihde)

programmatic@mtv.fi

Juontaja- ja valmennuspalvelut

Outi Rekola

myyntijohtaja

puh. 040 502 2790

outi.rekola@mtv.fi

Ota yhteyttä-loma

MTV Oy

Ilmalankatu 2

00033 MTV

Puhelinvaihde

010 300 300

Tietoa yhtiöstäAbout MTVKäyttöehdot

Copyright MTV 2020